مدرسه زبان فارسی ملبورن

معرفی

مدرسه زبان فارسی که در شهر ملبورن استرالیا واقع شده مدرسه ای غیر انتفاعی است که در سال ۱۹۸۲ میلادی تاسیس گردیده و توسط والدین دانش آموزان اداره میشود که تعدادی از آنان علی رغم گذشت بیش از سه دهه همچنان داوطلبانه و بدون هیچ چشم داشتی صرفا بنا به عشقی که به نگاه داشت زبان و فرهنگ غنی ایران زمین و انتقال ان به فرزندان در سرزمین میزبان داشته اند به این وظیفه مقدس ادامه میدهند.

اگر بخواهیم به مهمترین رهاورد این نهاد فرهنگی برای جامعه ایرانیان مقیم ویکتوریا اشاره مختصر نموده باشیم بی شک نمیتوان به نقش مهمی که مدرسه فارسی در ساختار شخصیتی فرزندان عزیز مهاجرداشته اشاره ای ننمود که البته این مورد مشخص را میبایست ورای وظایف و رسالت آکادمیک مدرسه فارسی محسوب نمود و اهمیت این امر مهم تا جاییست که توانسته تا حدودی خلا اثبات هویت که همانا خود همواره مهمترین دغدغه مورد چالش جامعه مهاجر در اقصی نقاط جهان میباشد را پر نماید. بنابر این درک این مهم احساس وظیفه هر هموطن ایرانی را در حضور، حمایت و حفظ و نگهداشت این نهاد مهم فرهنگی را چندین برابر می نماید.

این مدرسه رسمیت داشته و عضو موسسه مدارس غیر استرالیا یی در ایالت ویکتوریا بوده و آشنا نمودن فرزندان شهروندان فارسی زبان در استان ویکتوریا با زبان و همچنین حفظ و اشاعه ارزش های فرهنگی کشورمان ایران از اهداف اولیه و بر جسته این نهاد فرهنگی میباشد. این مدرسه دارای کلاسهای آمادگی، دبستان، دبیرستان و بزرگسالان غیر فارسی زبان میباشد، دانش آموزان میتوانند تا مقطع کلاس دوازده، پیشرفته و مدرک پایانی دوره دو ساله (وی-سی-ای) را در زبان فارسی گرفته که از طرف سیستم آموزشی استرالیا معتبر بوده و نمره آن به دیگر نمرات پایانی سال ۱۲ دبیرستان افزوده خواهد شد.

خدمات

کلاس آمادگی:
دانش آموزان در نیمه اول سال صحبت کردن، شنیدن و درک مطلب، فراگیری لغات جدید، آشنائی با تعدادی ازآداب و رسوم ایرانی و شناخت کشور ایران را آموزش خواهند دید. در نیمه دوم سال تمرکز آموزشی بیشتر آماده کردن دانش آموزان برای آشنا نمودن آنها با روشهای درسی آموزش حروف و صداها در کلاس اول خواهد بود

کلاس های اول و دوم:
کلاسهای اول و دوم در سال جاری مدرسه دارای دو کلاس اول و دو کلاس دوم بوده و هر کلاس با همکاری ۳ آموزگار با تجربه اداره میشود. بعلت اهمیت فراگیری حروف الفبا و صدای آنها که در حقیقت پایه اصلی آموزش زبان فارسی است و همچنین بعلت کمبود زمان آموزش سه ساعت در هفته، مطالب کتاب و دوره کلاس اول در دو سال انجام میشود.

کلاس های سوم و چهارم:
کلاسهای سوم و چهارم برنامه آموزشی این دو کلاس در حقیقت ادامه برنامه پایه اصلی فراگیری زبان در کلاسهای اول و دوم بوده و دانش آموزان در همه زمینه های آموزش زبان کارکرده و در پایان کلاس چهارم، دانش زبان آنها پیشرفت قابل ملاحظه ای نموده است. در این دو سال بخصوص در کلاس چهارم دانش آموزان با فرهنگ ایران، آداب و رسوم و مختصری از تاریخ و جغرافیای ایران آشنا میشوند و با انواع هنرهای ایران نیز شناخت بهتری خواهند یافت. در سال ۲۰۱۹، مدرسه دارای دو کلاس سوم و دو کلاس چهارم میباشد.

کلاس پنجم:
با اطمینان ازدانش زبان و پیشرفت دانش آموزانیکه به این مرحله میرسند، از کلاس پنجم، دانش آموزان مسیر طبیعی و روند معمولی درسی را طی مینمایند و در این کلاس برنامه های درسی سالهای قبل ادامه داشته و دانش آموزان فراگیری لغات، گرامر، جمله بندی های مشکلتر، انشاء نویسی را بخوبی یادگرفته واستفاده مینمایند. برنامه های آموزشی فرهنگی و هنری نیز همچنان قسمت مهمی از کار آنها است. در پایان سال پنجم دانش آموزان مدرک دوره پنج ساله ابتدایی را دریافت خواهند کرد. در سال جاری کلاس پنجم با 20 دانش آموز و با همکاری دو آموزگار با تجربه اداره میشود.

کلاس ششم و هفتم:
کلاس ششم و هفتم برنامه درسی کلاس ششم، ادامه برنامه های درسی سال قبل بوده و برنامه های فرهنگی و هنری بیشتری را نیز انجام میدهند. برنامه درسی کلاس هفتم مشابه و ادامه کلاس ششم ولی در سطح بالا تربوده و در این کلاس، دانش آموزان مختصری با سیستم درسی "وی سی ای" آشنا شده و کارهایی مشابه آن انجام میدهند. از این مقطع ببعد، دانش آموزان تشویق به جدیت بیشتر برای آماده سازی خود جهت شرکت در کلاسهای "وسی سی ای" میشوند

کلاس های هشتم و نهم:
کلاسهای هشتم و نهم معمولاً دانش آموزان در این مرحله کمتر از سالهای قبل بوده و فقط آنهائیکه تصمیم به اد امه آموزش زبان و گرفتن مدرک "وی سی ای" را دارند، شرکت مینمایند. در این کلاس دانش آموزان بجای استفاده از کتاب درسی با استفاده از موضوعهای متفاوت ولی مشابه "وی سی ای" ، فراگیری زبان را ادامه میدهند و در چهارچوب خاصی کارهای درسی خود را انجام میدهند. در سال تحصیلی 2019 در این کلاس 15 دانش آموز شرکت کرده و این کلاس توسط یکی از قدیمی ترین و با تجربه ترین آموزگار مدرسه همراه با آموزگار پر دانش دیگر اداره میشود.

کلاس های "وی سی ای" (VCE):
کلاسهای "وی سی ای" (VCE) مدرسه زبان فارسی از سال ۱۹۹۳ و پس از کمک به بوجود آوردن رشته رسمی زبان فارسی در سیستم "وی سی ای" ، و با تائید اداره آموزش ایالت ویکتوریا اجازه دارد که یونیت های 1، 2، 3 و 4 این رشته زبان را تدریس کرده و به دانش آموزان فارغ التحصیل مدرک بدهد. نمرات این رشته در پایان دوره تحصیلی دبیرستان دانش آموزان با نمرات درسی دیگر آنها جمع گردیده و در نتیجه کمک موثری به راه یابی آنها به دانشگاه و در رشته های بهتر مینماید. در این مدت و از شروع کلاسهای وی سی ای فارسی، دانش آموزان بسیاری توانسته اند که با نمرات خوب دوران تحصیل زبان فارسی خودرا به پایان رسانیده و از کمک این نمره در بدست آوردن رشته دانشگاهی مورد علاقه خود، ممنون باشند. سیستم وی سی ای در دو سال تدریس شده و دانش آموزانیکه یونیت 1و 2 را میخوانند در پایان سال آماده برای قسمت اصلی این رشته که یونیت 3 و4 میباشد، خواهند شد. کلیه برنامهای درسی از قبل مورد تائید اداره آموزش ویکتوریا قرار میگیرد و در عرض سال نیز زیر نظر این اداره خواهدبود. در سال تحصیلی جاری، کلاس یونیتهای 1و2 و3و4 با بیست و سه دانش آموز وزیر نظر دو معلم اداره میشود. معلم رشته وی سی ای بایستی مدرک و اجازه معتبرتدریس در این ایالت را داشته باشد و مورد تائید اداره آموزش ویکتوریا نیز باشد. معلم وی سی ای مدرسه زبان فارسی، از آموزگاران با تجربه این مدرسه بوده و از ابتدا شروع این رشته در مدرسه کلاسهای وی سی ای را اداره میکرده است. او سالها از آموزگاران دبیرستان و کلاسهای وی سی ای رشته های مختلف بوده و با سیستم آموزشی این ایالت آشنائی کامل دارد

کلاس فارسی بزرگسالان انگلیسی زبان:
کلاس فارسی بزرگسالان انگلیسی زبان این کلاس از سال ۲۰۰۱ در این مدرسه شروع گردیده و در این مدت توانسته ده ها نفر انگلیسی زبان را آموزش دهد. سیستم برنامه های آموزش زبان فارسی این کلاس متفاوت بوده و معلم با تجربه ای با روش های نوین این کلاس را اداره مینماید.

تصاویر

مدرسه زبان فارسی ملبورن
مدرسه زبان فارسی ملبورن

مدرسه زبان فارسی ملبورن

کد آگهی : 122
روز های کاری
 • شنبه

  14 الی 18

 • یکشنبه

  تعطیل

 • دوشنبه

  14 الی 18

 • سه شنبه

  14 الی 18

 • چهارشنبه

  14 الی 18

 • پنج شنبه

  14 الی 18

 • جمعه

  14 الی 18

توجه نمائید، ساعت بر اساس وقت محلی هر کشور است
شبکه های اجتماعی
راه های ارتباطی
نقشه گوگل
تبلیغات

تبلیغات

آژانس دیجیتال مارکتینگ پلاریس، خدمات مدیریت دیجیتال مارکتینگ